fbpx

Koučování je má oblíbená činnost

Své životní sny a cíle si můžete pomocí kouče splnit rychleji.

Tento rok 2021 je plný jak dobrých, tak i špatných, mnohdy překvapivých událostí. Jednou příjemnou událostí byla pro mne možnost absolvovat koučovací kurz. Vůbec jsem neváhala. Jsem nadšená, jak koučování probíhalo a co všechno jsme se my ženy, koučky naučily. Muže jsme bohužel v kurzu neměly, i tak jsme společně zažily spoustu příjemných chvil.

Možná si teď říkáte: „Co to vlastně koučování je?“ V poslední době se už o koučování mluví hodně, přesto někdo si pod koučováním nedokáže moc představit.

Koučování je tedy napomáhání trvalým pozitivním změnám za krátkou dobu zvyšováním kvality myšlení. V našem případě pomocí techniky Brain-Based Coaching, která se opírá o neurovědu.

Naopak koučování není o tom, že by vás kouč nějak hodnotil, nebo vám radil. Pomocí vhodných otázek vás nasměruje na nová, nevšední řešení, která byste třeba sami nevymysleli. Koučování se ani nevrací do minulosti, není to psychoterapie, ani poradenství, které dává rady. Dokonce to není ani trénink či mentoring.

Já používám dva druhy koučování. Buď s vámi mohu řešit jednorázové téma obvykle v časovém rozpětí 20 až 30 minut. Jednorázové koučování slouží k utřídění myšlenek, k vyřešení nějakého dilematu, u kterého se nedokážete sami správně rozhodnout. Na začátku se domluvíme, jaké téma chcete probrat formou koučování a co má být na jeho konci za výsledek. Pak následuje část na rozpřemýšlení, na to navazuje dotazování, které plynule přejde k nastavení akce, případně více akcí. Na konci nesmí chybět zhodnocení, nakolik jsme se přiblížili očekávanému výsledku.

Samotná akce by měla být vždy pojmenovaná, přitažlivá, náročná, dosažitelná, měřitelná, splnitelná do konkrétního data. K realizaci akce vás bude motivovat fakt, při kterém si uvědomíte, co vám přinese, když akci zrealizujete. Po splnění akce byste se měli odměnit, třeba jen maličkostí, např. dobrou večeří, výletem apod.

Pokud na sobě chcete pracovat více, např. se chcete rychle posunout ve 3 svých aktuálních životních oblastech, pak jde o 12 ucelených sezení, kdy se setkáváme po týdnu po dobu 3 měsíců, pokud chcete opravdu rychlé změny, nebo se můžeme setkávat po 14 dnech po dobu 6 měsíců, když potřebujete více prostoru na realizaci svých akcí, které vás budou posouvat dopředu. Tato sezení trvají obvykle hodinu.

Můžete ode mne očekávat profesionální, přívětivý a empatický přístup. Pomocí trefných otázek vás provedu strukturovaným rozhovorem až po nastavení akcí. Budu podporovat změnu vašich návyků a dosažení vytoužených cílů.

Pokud si chcete vyzkoušet mé koučování, napište mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..