fbpx

Podařilo se ti na rubikovce složit vždy maximálně 1 stranu?Chceš ji umět složit celou za 2 minuty a zároveň trávit volný čas smysluplně a ještě při tom trénovat logické myšlení a paměť?

Chceš vypnout, relaxovat, být sám/ sama a skvěle se bavit?


Vyzkoušej skládání rubikovek s tahákem algoritmů

Už tě nebaví:
– plýtvat časem, který tě nerozvíjí?
– hrát střílečky na počítači?

– psát si s kamarády na sociálních sítích?
– sledovat Tik-Tok?
– koukat na televizi?
 

 Dokaž, že máš na víc 

Představ si, že:
– máš zálibu, která tě opravdu baví a vzdělává
– trénuješ svou paměť
– zvyšuješ si IQ
– trávíš méně času u počítače, mobilu a televize
– získáš nové přátele se stejnou zálibou
– nepodléháš špatné náladě

Pojď se mnou do unikátní metody

Aneb čím jsou mé kurzy výjimečné, když na sociálních sítích je přeci spousta videí ke skládání rubikovek?

– vyzkoušíš si skládání netradičních tvarů rubikovek s pomocí taháku algoritmů
– postupuješ krok za krokem
– video není v celku, ale po částech, takže se můžeš kdykoliv vrátit k jednotlivým krokům
– zachovávám pedagogické principy učení
– výklad probíhá pomalu a srozumitelně

 Rubikovku můžeš mít stále u sebe,
 vezmeš si ji třeba i do parku nebo k moři

Mé online kurzy skládání rubikovek jsou pro tebe vhodné, pokud:

–  chceš vypnout, relaxovat
– chceš sklidit obdiv, že umíš složit rubikovku
–  máš k dispozici počítač, notebook nebo mobil s připojením na internet
–  rád se učíš nové věci
–  chceš smysluplné trávení času

Sedíš celý den u počítače? Zlepši si soustředění a také:

-získej skvělou novou aktivitu, která tě bude bavit
– užívej si relax a zábavu, na kterou nikoho dalšího nepotřebuješ
– najdi díky tomu přátele, které také baví hlavolamy
– trénuj si paměť
– zvyš si své IQ
– udržij si dobrou náladu
– zbav se závislosti na mobilu

 To není ještě všechno….

Bonus č. 1: Facebooková podpůrná skupina Skládáme rubikovky


Bonus č. 2: Setkávání příznivců skládání rubikovek a možnost potkat lidi na stejné vlně

Jak online kurz skládání rubikovek probíhá?

– po objednání online kurzu přijdou mailem přístupové údaje pro daný kurz na webu
– okamžitě máš přístup ke všem výukovým videím
– učíš se krok za krokem svým tempem stejně jako cizí jazyk
– můžeš se k jednotlivým videím opakovaně vracet
– přístup ke kurzu není časově omezen

Časté otázky

Jak dlouho jsou videa přístupná?

Po zakoupení kurzu je kurz přístupný napořád. Přístup není časově omezen. Je důležité si uchovat mail s přístupovými údaji např. v archívu mailů.
 
Můžu si objednat s kurzem i rubikovku?
Se spuštěním kurzu by měla být zajištěna spolupráce s distributorem rubikových kostek. Jednám o této možnosti, aby sis mohl/a objednat současně i rubikovku.
 
Jak dlouho trvá, než se rubikovku naučím skládat?
To je hodně individuální. Každý z nás se učí jinak rychle. Běžným tempem by ses to měl/a naučit během dvou týdnů.
 
Od kolika let je vhodné začít se skládáním rubikovky?
Já začala v 5 letech, ale netvrdím, že je to pro všechny děti od 5 let. Záleží na tom, jak se učí ostatní věci, např. abecedu, čísla, činnosti, při kterých je potřeba jemná motorika ruky jako je třeba stříhání. Od 8 let bych se toho vůbec nebála, že by to bylo pro děti v tomto věku složité.
 
Kolik rubikovky stojí?
To je zase hodně různé. V obchodě „39“ stojí 39 Kč, ve vietnamských tržnicích možná kolem 100 Kč. Tyto mohou být méně kvalitní, mohou se sloupávat samolepky, mohou být těžké na otáčení. V e-shopech je běžná cena přes 100 Kč i kolem 350 Kč. Velmi kvalitní rubikovky stojí i přes 2000 Kč. Pokud začínáš, doporučuju ověřené e-shopy, kde je cena kolem 200 až 300 Kč. Hodně drahé rubikovky se hodí až na soutěže.
 
Co když se rubikovku skládat nenaučím?
Pak bude možnost zúčastnit se setkání příznivců skládání rubikovek, kde tě mohu individuálně doučit část, která ti nešla.
 
Je skládání rubikovek vhodné i pro seniory?
Ano je. Rubikovky jsou vhodné pro jakýkoliv věk, pokud jedinec netrpí mentální retardací nebo těžkou demencí a je schopný se naučit a pamatovat si jakékoliv postupy. U seniorů se jedná i o trénink paměti a opět o společnou aktivitu s vnoučaty. Takže za mne to doporučuju.
 
Lze kurz využít např. ve školní družině, v nízkoprahovém centru, v dětském domově nebo na táboře?
Ano, to je výborná volnočasová aktivita pro děti právě v těchto zařízeních.

Kdo tě kurzem provede?

 

Pomáhám dospělým a dětem smysluplně trávit volný čas a zlepšit své myšlení a paměť. Jsem lektorka online kurzů skládání rubikových kostek. Skládání rubikovek se věnuju už od svých 5 let, kdy můj bratr přinesl domů první rubikovku. Tenkrát to byla senzace, která k nám přišla z Maďarska.

 
Já si s rubikovkou často hrála. Skládala jsem jednu barvu bez pravidel pokusem omylem. Protože mě to bavilo, bratr mě začal učit, jak se skládá celá rubikovka. Poměrně rychle jsem se to naučila a začali jsme soutěžit, kdo ji za jak dlouho složí. Postup si pamatuju dodnes. Nikdy jsem ho nezapomněla.
 
Rubikovka mě natolik pohltila, že jsem si s ní hrála téměř každý den a brala jsem si ji samozřejmě i do ozdravoven a na tábory společně se zobcovou flétnou. To byly dvě věci, které jsem nemohla nechat doma.
 
Postupem času přibyly i další rubikovky. Některé se už i rozbily a nejdou sehnat. V současné době existuje opravdu spousta nových tvarů a složitostí. Mám ve své sbírce 10 druhů a možná přibydou další podle nálady. Je to už taková má vášeň, která mi vydržela.
 
Protože jsem nebyla spokojená s videi, která jsou na sociálních sítích k dispozici, hlavně jsou v celku, zdlouhavé, rychlé, nezáživné, chybí k nim přehled algoritmů, proto jsem se rozhodla o inovativní videa, která jsou dle pedagogických zásad, srozumitelná, pomalá, rozdělená na části a s možností vytištění pomůcky přehledu algoritmů pro usnadnění skládání.

A zde je moje „zešílela jsem?“ GARANCE

Pokud zjistíš, že tento kurz není pro tebe, vrátím ti peníze.

Jsi tedy připravená/ý na porci nové zábavy?

Vyber si jeden nebo více následujících kurzů:

Balíček všech kurzů současně:

 • Skládání rubikovky 3x3x3
 • Skládání pyramidy
 •  Skládání cylindrické rubikovky
 • Skládání rubikovky 3x3x2
 • Skládání rubikovky 2x2x2
 • Skládání x-ka
hodnota: 6000 Kč
cena: 1900 Kč

 

Kurzy jednotlivě:

Online kurz skládání rubikovky 3x3x3:

Kurz obsahuje celkem 16 videí. Provede vás krok za krokem postupně v 6 krocích od začátku do konce tím, jak se skládá rubikova kostka 3x3x3. Jako bonus přidávám složení obrázků na rubikovce a skládání zrcadlové rubikovky.

bonus č. 1 – obrázky na rubikovce

bonus č. 2 – skládání zrcadlové rubikovky

cena: 400 Kč

Online kurz skládání pyramidy:

Tento kurz vás naučí skládat rubikovku pyramidu v 5 jednoduchých krocích. Skládání této rubikovky je o něco jednodušší než klasická kostka 3x3x3. Pokud vás baví rubikovky, určitě vás bude bavit i pyramida.

cena: 350 Kč

Online kurz skládání cylindrické rubikovky:

Pokud umíte skládat klasickou rubikovku 3x3x3, bude pro vás cylindrická rubikovka intuitivní. Je to kráné zpestření, jak si oživit skládání rubikovky, když umíte skládat základní kostku. Není však podmínkou umět nejdříve skládat rubikovku 3x3x3.

cena: 350 Kč

Online kurz skládání rubikovky 3x3x2:

Rubikovka 3x3x2 bude dalším zpestřením příznivců rubikovek, aby si zpestřili trénink paměti díky nové rubikovce. Má netradiční algoritmy skládání a tedy je vhodná pro trénink paměti.

cena: 350 Kč

Online kurz skládání rubikovky 2x2x2:

Naučím vás skládat rubikovku, která vypadá velice jednoduše, ale k jejímu složení je potřeba znát algoritmus zejména posledního kroku.

cena: 350 Kč

Online kurz skládání rubikovky x-ko:

Tento kurz vás naučí skládat x-ko, které je už složitější na skládání. Skládání x-ka doporučuju těm, kteří už mají zkušenosti s jinými rubikovkami, zejméma se základní rubikovkou 3x3x3.

cena: 400 Kč

Tlačítko „Chci balíček skládání všech rubikovek“ a „Chci umět skládat rubikovku…“ vede  na formulář Simpleshop, kde lze online kurzy objednat a zaplatit.

Kdo se nadchnul pro rubikovky, má pro to svůj důvod. Těch důvodů může být hned několik. Rubikovky patří mezi hlavolamy, které si stále dokáží získat svou přízeň. V poslední době navíc vnikají nové a nové tvary, a když zvládnete složit jednu rubikovku, láká vás umět složit další a další. Pro některé děti je skládání rubikovek natolik přitažlivé, že touží umět rubikovku složit za co nejkratší čas.

 1. Vytáhněte děti od počítačů a mobilů

Jen málo věcí dokáže děti tak motivovat, aby neseděly u počítače nebo u mobilu. Rubikovky takovou motivaci u některých dětí dokáží vzbudit. Ukažte jim, že volný čas mohou trávit smysluplně.

Je vhodné jim na začátek pořídit rubikovku, která je snadná na skládání, protože složitější rubikovka je může odradit. Za nejjednodušší pro skládání považuji pyramidu, a pak klasickou kostku 3x3x3. Těmi bych začala. Určitě bych jim nepořizovala současně např. rubikovku 4x4x4. Ať se nejprve pořádně naučí lehčí rubikovku, a pak případně pokračují těmi složitějšími.

 1. Trénink mechanické paměti

Menší děti se učí pomocí mechanické paměti. Pokud jsme hráli pexeso s dětmi kolem 5 let, určitě jsme zažili porážku. Malé děti totiž vynikají v mechanické paměti. Pamatují si přesně, kde která karta leží. My starší už používáme i další druhy paměti a o to méně využíváme právě paměť mechanickou. Často se něco učíme pokusem a omylem, nebo ve všem potřebujeme vidět logiku. Tím chci naznačit, že už pětileté děti se snadno naučí skládat rubikovku, protože mechanická paměť, která se nejvíce při skládání využije, je jim blízká a snadno si zapamatují jednotlivé postupy.

 1. Rozvoj jemné motoriky rukou

Skládání rubikovek nejenom posiluje mechanickou paměť, ale i u malých dětí při manipulaci s kostkou posiluje a urychluje vývoj jemné motoriky rukou. Při otáčení kostky se vyvíjejí svaly ruky, které pak potřebují při psaní, kreslení, stříhání a podobných úkonech.

 1. Zapojení logiky

Starší děti kolem 10 let už začínají používat i logické myšlení, které se dá při skládání rubikovek využít třeba u pokročilejších postupů, zaměřených na rychlostní skládání.

 1. Společná aktivita s dětmi

Naučte se některou rubikovku skládat nejdříve vy, a pak ji naučte skládat děti. Ony to od vás přímo očekávají, že to budete vy, kdo jim poradí, kdo je skládání naučí. Získáte tím větší respekt a autoritu, protože to budete vy, kdo je posune dál. Když jim budete věnovat svůj čas, podpoříte jejich kvalitní sociální rozvoj.

 1. Soutěžení

Děti rádi soutěží a soutěžení ve zdravé míře k dětství patří. Pokud budou soutěžit se sourozenci nebo kamarády, kdo složí rubikovku dříve, bude je to více bavit. Samozřejmě za předpokladu, že půjde o zdravé soutěžení.

 1. Vytváření nových kamarádství díky rubikovkám

Přes společnou aktivitu, kterou je skládání rubikovek, si děti mohou najít nové kamarády a sdílet společně radost z nové aktivity. Mohou se vzájemně učit.

 1. Čím více rubikovek, tím více zábavy

Jestliže je skládání první rubikovky nadchne, budou chtít umět skládat další a další. U každé další rubikovky se naučí něco nového, tak se nebojte jim pořídit klidně druhou nebo třetí. Nijak je to nezahltí a neublíží v jejich rozvoji.

 1. Zvýšení IQ

Stejně jako hra na hudební nástroje dokáže u dětí navýšit IQ, skládání rubikovek dokáže to samé. Je to aktivita, která podpoří jejich rozumový rozvoj.

 1. Zlepšování nálady

Sama z dětství vím, že mi skládání rubikovky zlepšovalo náladu. Může to být tip u dětí, které v poslední době bojují se špatnou náladou, či dokonce s depresemi.

Abych nezůstávala jen u dětí, mohu doporučit skládání rubikovek i dospělým a seniorům. Můžete začít v každém věku. Tato aktivita není rozhodně věkově omezená. Všechny výše uvedené důvody platí nejen pro děti.

Vaše

Marie Nová

FB skupina: Skládáme rubikovky

www.skladamerubikovky.cz

Kdo se nadchnul pro rubikovky, má pro to svůj důvod. Těch důvodů může být hned několik. Rubikovky patří mezi hlavolamy, které si stále dokáží získat svou přízeň. V poslední době navíc vnikají nové a nové tvary, a když zvládnete složit jednu rubikovku, láká vás umět složit další a další. Pro některé děti je skládání rubikovek natolik přitažlivé, že touží umět rubikovku složit za co nejkratší čas.

 1. Vytáhněte děti od počítačů a mobilů

Jen málo věcí dokáže děti tak motivovat, aby neseděly u počítače nebo u mobilu. Rubikovky takovou motivaci u některých dětí dokáží vzbudit. Ukažte jim, že volný čas mohou trávit smysluplně.

Je vhodné jim na začátek pořídit rubikovku, která je snadná na skládání, protože složitější rubikovka je může odradit. Za nejjednodušší pro skládání považuji pyramidu, a pak klasickou kostku 3x3x3. Těmi bych začala. Určitě bych jim nepořizovala současně např. rubikovku 4x4x4. Ať se nejprve pořádně naučí lehčí rubikovku, a pak případně pokračují těmi složitějšími.

 1. Trénink mechanické paměti

Menší děti se učí pomocí mechanické paměti. Pokud jsme hráli pexeso s dětmi kolem 5 let, určitě jsme zažili porážku. Malé děti totiž vynikají v mechanické paměti. Pamatují si přesně, kde která karta leží. My starší už používáme i další druhy paměti a o to méně využíváme právě paměť mechanickou. Často se něco učíme pokusem a omylem, nebo ve všem potřebujeme vidět logiku. Tím chci naznačit, že už pětileté děti se snadno naučí skládat rubikovku, protože mechanická paměť, která se nejvíce při skládání využije, je jim blízká a snadno si zapamatují jednotlivé postupy.

 1. Rozvoj jemné motoriky rukou

Skládání rubikovek nejenom posiluje mechanickou paměť, ale i u malých dětí při manipulaci s kostkou posiluje a urychluje vývoj jemné motoriky rukou. Při otáčení kostky se vyvíjejí svaly ruky, které pak potřebují při psaní, kreslení, stříhání a podobných úkonech.

 1. Zapojení logiky

Starší děti kolem 10 let už začínají používat i logické myšlení, které se dá při skládání rubikovek využít třeba u pokročilejších postupů, zaměřených na rychlostní skládání.

 1. Společná aktivita s dětmi

Naučte se některou rubikovku skládat nejdříve vy, a pak ji naučte skládat děti. Ony to od vás přímo očekávají, že to budete vy, kdo jim poradí, kdo je skládání naučí. Získáte tím větší respekt a autoritu, protože to budete vy, kdo je posune dál. Když jim budete věnovat svůj čas, podpoříte jejich kvalitní sociální rozvoj.

 1. Soutěžení

Děti rádi soutěží a soutěžení ve zdravé míře k dětství patří. Pokud budou soutěžit se sourozenci nebo kamarády, kdo složí rubikovku dříve, bude je to více bavit. Samozřejmě za předpokladu, že půjde o zdravé soutěžení.

 1. Vytváření nových kamarádství díky rubikovkám

Přes společnou aktivitu, kterou je skládání rubikovek, si děti mohou najít nové kamarády a sdílet společně radost z nové aktivity. Mohou se vzájemně učit.

 1. Čím více rubikovek, tím více zábavy

Jestliže je skládání první rubikovky nadchne, budou chtít umět skládat další a další. U každé další rubikovky se naučí něco nového, tak se nebojte jim pořídit klidně druhou nebo třetí. Nijak je to nezahltí a neublíží v jejich rozvoji.

 1. Zvýšení IQ

Stejně jako hra na hudební nástroje dokáže u dětí navýšit IQ, skládání rubikovek dokáže to samé. Je to aktivita, která podpoří jejich rozumový rozvoj.

 1. Zlepšování nálady

Sama z dětství vím, že mi skládání rubikovky zlepšovalo náladu. Může to být tip u dětí, které v poslední době bojují se špatnou náladou, či dokonce s depresemi.

Abych nezůstávala jen u dětí, mohu doporučit skládání rubikovek i dospělým a seniorům. Můžete začít v každém věku. Tato aktivita není rozhodně věkově omezená. Všechny výše uvedené důvody platí nejen pro děti.

Vaše

Marie Nová

FB skupina: Skládáme rubikovky

www.skladamerubikovky.cz